Kurrë mos thuaj kurrë, rivalët Noizy e Geti bashkë në një skenë

161
kurre-mos-thuaj-kurre,-rivalet-noizy-e-geti-bashke-ne-nje-skene

Rivaliteti i tyre e ka diktuar skenën muzikore shqiptare në më shumë se një dekadë.

Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt nuk u shkrinë.

Geti dhe Noizy vazhdojnë të mbesin ‘rivalë të përbetuar’ dhe kjo reflektohet ende në koncerte.

Dhjetë vite pas, edhe këtë verë, Noizy këndoi diss-in ndaj liderit të dikurshëm të “Babastars”.

Por besoni ose jo, ata do të ndajnë të njëjtën skenë.

Ata do të jenë ‘bashkë’ në Shtator në kuadër të “Alba Festival” që do të mbahet në Cyrih të Zvicrës mes datave 4 e 5.

Kurrë mos thuaj kurrë!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hip Hop Shqip (@hip.hop.shqip_)

The post Kurrë mos thuaj kurrë, rivalët Noizy e Geti bashkë në një skenë appeared first on Gazeta Press.