Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 27, 2021

hulumtimi-ne-serbi:-rreth-70%-e-serbeve-duan-paqe-te-perhershme-me-shqiptaret-ne-kosove

Hulumtimi në Serbi: Rreth 70% e serbëve duan paqe të përhershme me shqiptarët në...

0
Një numër i madh i qytetarëve të Serbisë, 70 për qind prej tyre mendojnë se duhet të arrihet një paqe e përhershme me shqiptarët....
komisioni-per-ekonomi-votoi-propozimin-e-qeverise-per-anetaret-e-bordit-te-zrre-se

Komisioni për Ekonomi votoi propozimin e Qeverisë për anëtarët e Bordit të ZRrE-së

0
Përkundër kritikave nga deputetët e opozitës, anëtarët e Komisionit për Ekonomi me shumicë votash sot votuan propozimin e qeverisë me emrat për kandidatë për...
e-nderprene-transmetimin-e-kur-nora-gjakova-fitoi-te-arten,-nga-rts-japin-nje-shpjegim-te-cuditshem

E ndërprenë transmetimin e kur Nora Gjakova fitoi të artën, nga RTS japin një...

0
Televizioni shtetëror i Serbisë, bëri një veprim tipik për regjimet totalitare gjatë Olimpiadës së Tokios. Pak para luftës finale të xhudistëve në kategorinë deri në...
​kurti-nderon-demacin-ne-trevjetorin-e-vdekjes

​Kurti nderon Demaçin në trevjetorin e vdekjes

0
Ai nderoi jetën dhe veprën e Adem Demaçit, në trevjetorin e vdekjes së tij. Kurti vlerësoi personalitetin e Demaçit si simbol i rezistencës dhe kontributin...
kurre-mos-thuaj-kurre,-rivalet-noizy-e-geti-bashke-ne-nje-skene

Kurrë mos thuaj kurrë, rivalët Noizy e Geti bashkë në një skenë

0
Rivaliteti i tyre e ka diktuar skenën muzikore shqiptare në më shumë se një dekadë. Ndonëse shumë raporte u përmirësuan, mes tyre, akujt nuk u...