Afërdita Demaku dhe Duli derisa këndojnë i mbushin duartë me para

216
aferdita-demaku-dhe-duli-derisa-kendojne-i-mbushin-duarte-me-para

“Thërrer Prizreni o mori Shkoder” është një prej këngëne më buqitëse shqiptare, që disa këngëtar e ruajnë si zarin e tyre për ta ndezur atmosferen në dasma e ahengje.

Njejetë kanë vepruar në një dasëm treshja Aferdita Demaku, Duli dhe Gold Ag.

Tre këngëtarët që së fundi kanë kënduar bashkë në një dasmë, e kanë kënduar pjesë pjesë këngën e famshme.

Gjatë interpretimit një nga familjarët tërë kohës po u jepte në dorë para Dulit dhe Afërdites, shkruan “Kosovarja”.

Siç duket, kjo është kënga me të cilen mblidhen më tepër bakshishe.

The post Afërdita Demaku dhe Duli derisa këndojnë i mbushin duartë me para appeared first on Gazeta Press.