Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 22, 2021

u-kritikua-se-nuk-po-“buan”-tek-familjet-e-varfera,-ismaili:-nuk-shkoj-me-ua-shpalose-gjendjen-sociale

U kritikua se nuk po “buan” tek familjet e varfëra, Ismaili: Nuk shkoj me...

0
Ismaili në ATV ka thënë se kjo ide është jetësuar në mënyrë që qytetari të jetë më afër me udhëheqësit e komunës. Sa i përket...
oak-kerkon-nga-operatoret-e-internetit-qe-te-mos-perdorin-ip-adresat-e-serbise

OAK kërkon nga operatorët e internetit që të mos përdorin IP adresat e Serbisë

0
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) ngrit për të disatën herë tashmë, problemin e provajderëve me përdorimin e IP adresave të shtetit Serb, duke...
cka-paralajmerohet-me-“bota-serbe”?

Çka paralajmërohet me “Bota Serbe”?

0
Para disa ditësh Vulin i cili e ka të ndaluar hyrjen në Kosovë, gjatë një tubimi partiak i kërkoi  Vuçiqit që të mbetet president...
shyhretja-me-beqaret-e-familjes

Shyhretja me beqarët e familjes

0
Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, është nënë e pesë fëmijëve. Duket sheshit se ajo është bashkëshorte, nënë, gjyshe e vjehërr mjaftë e...
perfundon-ndeshja-mes-kosoves-dhe-luksemburgut,-‘dardanet’-humbin-keq

Përfundon ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ‘Dardanet’ humbin keq

0
Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut e zhvilluar në kuadër të Kampionatit Evropian të basketbollit për shtete të vogla Në takimin e dytë “Dardanet”...
shefi-i-obsh-se:-lojerat-olimpike-duhet-te-mbahen,-pavaresisht-rreziqeve

Shefi i OBSH-së: Lojërat Olimpike duhet të mbahen, pavarësisht rreziqeve

0
Udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se Lojërat Olimpike në Tokio duhet të mbahen, në mënyrë që t’i...
burri-dhe-kunata-e-rrahin-gruan-nga-istogu

Burri dhe kunata e rrahin gruan nga Istogu

0
Një grua nga Istogu ka kërkuar ndihmë mjekësore, meqenëse është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe kunata. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije...