Shpend Ahmeti e lavdëron Kurtin për paraqitjen në takimin me Vuçiqin

195
shpend-ahmeti-e-lavderon-kurtin-per-paraqitjen-ne-takimin-me-vuciqin

Ahmeti përmes një postimi në Twitter, e ka cilësuar si “super të mirë” paraqiten e Kurtit në takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

“Paraqitja e Kosovës – Albinit dje në dialog ishte super e mirë. Më e mirë se sa punët qysh i kemi si shtet!”, ka shkruar ai.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme kryeministri i vendit Albin Kurti mbajti takim me ndërmjetësimin e BE-së Miroslav Lajçak dhe me Vuçiqin për çështje të dialogut, për çka patën mos-pajtime.