Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë

198
leshohet-raketa,-jeff-bezos-dhe-ekuipazhi-i-blue-origin-nisen-per-ne-hapesire

Ishte paralajmëruar për një kohë të gjatë dhe tanimë është një realitet. Jeff Bezos tanimë është në rrugë për në hapësirë.

Ky udhëtim “në buzë të hapësirës” këtë pasdite do të jetë fluturimi i parë – me njerëz – i raketës nën orbitale New Shepard të Blue Origin.

Sipas CNN, i gjithë fluturimi pritet të zgjasë rreth 11 minuta.

The post Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë appeared first on RahovecNET.