Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 21, 2021

krasniqi-takon-ambasadorin-abbott:-mbreteria-e-bashkuar-do-te-vazhdoje-ta-ndihmoje-kosoven

Krasniqi takon ambasadorin Abbott: Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojë ta ndihmojë Kosovën

0
Përmes një postimi në Facebook, kreu i PDK-së tha se Britania është partnere strategjike e Kosovës dhe do vazhdojë ta mbështesë zhvillimin e vendit. Ai...
kosova-as-sivjet-nuk-e-siguron-buken-e-motmotit!-(video)

Kosova as sivjet nuk e siguron bukën e motmotit! (Video)

0
Gjatë këtij viti pritet që të ketë rendiment më të ulët të grurit Ndryshojmë temën e informacioneve tona, duke u fokusuar në fushatën e...
kombetarja-e-italise-akuzohet-se-e-shperndau-virusin-gjate-festes-se-titullit-evropian

Kombëtarja e Italisë akuzohet se e shpërndau virusin gjatë festës së titullit evropian

0
Autoritetet lokale në Romë e kanë fajësuar ekipin kombëtar italian për rritjen e rasteve me koronavirus në vend, duke thënë se festa me mijëra...
edhe-tayna-uron-festen,-duket-si-bakllave-per-bajram

Edhe Tayna uron festën, duket si bakllavë për Bajram

0
Reperja nga Prizreni, Tayna është mjaftë aktive në rrjetet sociale. Sot përmes tyre ka vendosur të urojë festën Kurban Bajramit, shkruan Indeksonline. Përmes një Instastory në...
vetem-ne-24-oret-e-fundit,-ne-kosove-ndodhen-89-aksidente-ne-trafik

Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 89 aksidente në trafik

0
Është rritur numri i aksidenteve në komunikacion në vendin tonë, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë ndodhur 89 aksidente, 25 prej tyre...
leshohet-raketa,-jeff-bezos-dhe-ekuipazhi-i-blue-origin-nisen-per-ne-hapesire

Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë

0
Ishte paralajmëruar për një kohë të gjatë dhe tanimë është një realitet. Jeff Bezos tanimë është në rrugë për në hapësirë. Ky udhëtim “në buzë...
shpend-ahmeti-e-lavderon-kurtin-per-paraqitjen-ne-takimin-me-vuciqin

Shpend Ahmeti e lavdëron Kurtin për paraqitjen në takimin me Vuçiqin

0
Ahmeti përmes një postimi në Twitter, e ka cilësuar si “super të mirë” paraqiten e Kurtit në takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq. “Paraqitja e...