S’ka bisedime mes Milanit dhe Barcelonës për Coutinhon

195
s’ka-bisedime-mes-milanit-dhe-barcelones-per-coutinhon

Gjatë ditës së hënë pati raportime se Milani ka shprehur interesimin për transferimin e futbollistit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Megjithatë, gazetari i njohur sportiv, Fabrizio Romano thotë se momentalisht nuk ka bisedime mes dy klubeve për yllin brazilian.

Por, Coutinho vazhdon të mbetet në shitje dhe katalonasit kërkojnë një blerës me patjetër deri në fund të merkatos verore, shkruan Gazeta Expres.s

29-vjeçari erdhi në Barcelonë në vitin 2018 nga Liverpooli dhe që nga ajo kohë ka dështuar të tregojë kualitetin që e kishte te “Reds”.

Ai për një vit ishte në huazim te Bayern Munich, për t’u kthyer pastaj në “Camp Nou”, megjithatë nuk ka arritur ta bind Koemanin.

The post S’ka bisedime mes Milanit dhe Barcelonës për Coutinhon appeared first on RahovecNET.