Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 19, 2021

s’ka-bisedime-mes-milanit-dhe-barcelones-per-coutinhon

S’ka bisedime mes Milanit dhe Barcelonës për Coutinhon

0
Gjatë ditës së hënë pati raportime se Milani ka shprehur interesimin për transferimin e futbollistit të Barcelonës, Philippe Coutinho. Megjithatë, gazetari i njohur sportiv, Fabrizio...
rizvanolli:-projeksioni-i-fundit-per-rritje-ekonomike-rreth-10%

Rizvanolli: Projeksioni i fundit për rritje ekonomike rreth 10%

0
Ministrja e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli deklaroi se projeksioni i fundit për rritje ekonomike ka shkuar afër 10%. Javë më parë, në një mbledhje të...
haradinaj-e-quan-te-kot-takimin-kurti-vuciq:-po-te-ishte-amerika-ne-dialog-do-te-ishim-ne-prag-te-marreveshjes

Haradinaj e quan të kot takimin Kurti-Vuçiq: Po të ishte Amerika në dialog do...

0
Haradinaj në një postim në Facebook shkroi se secila palë ka veç një interes, që me retorika populiste ta mashtrojë popullin e vet në...
melisa-dhe-andi-publikojne-video-te-zveshur-nga-dhoma-e-gjumit

Melisa dhe Andi publikojnë video të zveshur nga dhoma e gjumit

0
Andi dhe Melisa janë njëri ndër çiftet më të komentuar. Ata vazhdimisht marrin vëmendje me çdo veprim të tyre, shkruan Gazeta Press. Një video e cila...
vetura-suedeze-arrin-shpejtesi-prej-531-km/h,-kushton-3.38-milione-euro

Vetura suedeze arrin shpejtësi prej 531 km/h, kushton 3.38 milionë euro

0
Në formën e një prototipi, në 2018 në Motor Show në Gjenevë, ajo është emëruar sipas babait të themeluesit të kompanisë suedeze të veturave...
sherr-per-pronen,-32-vjecari-ne-tirane-i-ngul-thiken-te-vellait

Sherr për pronën, 32-vjeçari në Tiranë i ngul thikën të vëllait

0
Një sherr mes dy vëllezërve është shënuar së fundmi në Tiranë. Mësohet se njëri prej tyre është plagosur me thikë dhe për pasojë është dërguar...
shkencetaret-te-shokuar-nga-permbytjet-ne-gjermani

Shkencëtarët të shokuar nga përmbytjet në Gjermani

0
Intensiteti dhe përmasa e përmbytjeve në Gjermani këtë javë ka tronditur shkencëtarët të cilët përcjellin ndryshimet klimatike, dhe të cilët nuk prisnin që rekordet...
mourinho-instalon-dron-dhe-ekran-gjigant-ne-qendren-stervitore,-ua-tregon-lojtareve-gabimet-ne-kohe-reale

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në...

0
Jose Mourinho ka vendosur elemente të reja në qendrën stërvitore të Romës, përfshirë një dron dhe një ekran të madh, në mënyrë që t’ua...
vershimet/-qeveria-ka-nje-njoftim-per-qytetaret-e-kosoves

Vërshimet/ Qeveria ka një njoftim për qytetarët e Kosovës

0
Po ashtu është bërë e ditur se nuk ka kërkesa për ndihmë nga komunat, por gjithsesi Qeveria ka bërë të ditur se do u...