Monday, December 4, 2023

Arkivat Përditshëm July 17, 2021

a-po-behet-vv-ja-“me-e-dhunshme”-se-paraardhesit?

A po bëhet VV-ja “më e dhunshme” se paraardhësit?

0
Sipas Teutë Rrustës, qeveritarët tash po e përdorin dhunën për t’i shtypur ata të cilët e kundërshtojnë, ndërkaq e konsideron qasjen e tyre më...
fifa-planifikon-ndryshime-drastike-ne-futboll

FIFA planifikon ndryshime drastike në futboll

0
Në sportin e futbollit ka gjasa të ndodhin shumë ndryshime. Sipas ‘Mundo Deportivo’, FIFA po planifikon të bëjë ndryshime rrënjësore në futboll, transmeton lajmi.net. Loja e...
biden:-dezinformimi-ne-rrjetet-sociale,-“po-vret-njerezit”

Biden: Dezinformimi në rrjetet sociale, “po vret njerëzit”

0
Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë të premten se rrjetet sociale si Facebook, janë duke “vrarë njerëzit”. Ai i ka bërë këto komente pasi Shtëpia...
shkyci-kamerat-e-sigurise-ne-decan,-arrestohet-nje-person

Shkyçi kamerat e sigurisë në Deçan, arrestohet një person

0
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, meqenëse dyshohet se ka bërë shkyçjen e kamerave të sigurisë në grykën e Deçanit....
hysen-durmishi-ia-hedh-fajin-pal-lekajt-per-tarifen-prej-5-eurove,-tregon-pse-e-nenshkroi-kontraten

Hysen Durmishi ia hedh fajin Pal Lekajt për tarifën prej 5 eurove, tregon pse...

0
Durmishi fajin ia gjuan ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekajt. Sipas tij, ish-ministri Lekaj e ka përgatitur këtë proces për një kompani të vetën. “Ministria e...
a-po-behet-shpat-kasapi-baba-per-here-te-pare?

A po bëhet Shpat Kasapi baba për herë të parë?

0
Dyshja simpatike Shpat Kasapi dhe Selvija Jao, para pak muajsh kurorzuan dashurinë e tyre me martesë. Së fundmi, ajo në llogarinë e saj në Instagram...
murati-perplaset-me-opoziten-per-rishikimin-e-buxhetit

Murati përplaset me opozitën për rishikimin e buxhetit

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati është përplasur me deputetët opozitarë në seancën e sotme të Kuvendit. Duke debatuar për rishikimin e...