Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 12, 2021

faton-peci:-ldk-ka-shume-pune-per-te-kthyer-besimin-e-qytetareve

Faton Peci: LDK ka shumë punë për të kthyer besimin e qytetarëve

0
Peci, që është aktualisht minister i Bujqësisë, ka thënë se LDK ka ndërruar kryetarin, por se nuk ka pasur deri tani ndonjë ndryshim. “Ka ndërru...
zeka:-brukseli-nuk-ka-dashur-ta-hetoje-krimin-ne-eulex,-reagimi-do-te-ishte-i-madh

Zeka: Brukseli nuk ka dashur ta hetojë krimin në EULEX, reagimi do të ishte...

0
Zeka ka thënë se Simmons ka thënë vetëm një përqindje të vogël të asaj çfarë fshihet pas misionit të EULEX-it në Kosovë, shkruan Rahovec.net. “Po...
modelja-bie-nga-kati-i-12’te,-vajza-e-saj-thote-se-e-degjoi-te-uleriste,-familjaret-s’besojne-qe-u-vetevra

Modelja bie nga kati i 12’të, vajza e saj thotë se e dëgjoi të...

0
Një modele ka gjetur vdekjen në mënyrë misterioze pas rënies nga apartamenti i saj në katin e 12-të, por familja e saj insiston se...
prizren/-policia-shqipton-282-gjoba-per-tejkalim-te-shpejtesise,-vozitesve-ua-merr-edhe-patente-shoferin

Prizren/ Policia shqipton 282 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, vozitësve ua merr edhe patentë...

0
Policia në Prizren ka bërë të ditur se kanë shqiptuar gjithsej 282 kundërvajtje trafiku për tejkalim të shpejtësisë. Sipas policisë, po ashtu vozitësve u janë...
tifozet-angleze-te-deshperuar-nisin-peticionin-qe-te-rizhvillohet-finalja-e-“euro-2020”

Tifozët anglezë të dëshpëruar nisin peticionin që të rizhvillohet finalja e “Euro 2020”

0
Tifozët anglezë të dëshpëruar kanë nisur peticion që të zhvillohet sërish finalja ndaj Italisë, ngase mendojnë se qendërmbrojtësi Giorgio Chiellini duhej ndëshkuar me të...
granit-xhaka-ne-ekipin-me-te-mire-te-euro-2020

Granit Xhaka në ekipin më të mirë të Euro 2020

0
Mesfushori i Kombëtares se Zvicrës dhe Arsenalit ka arritur që të jetë në ekipin më të mirë të Euro 2020 Granit Xhaka është shpërblyer nga...
pretendimet-e-simmons-per-bashkepunim-me-prokurorine-serbe,-vjen-reagimi-nga-eulex-i

Pretendimet e Simmons për bashkëpunim me prokurorinë serbe, vjen reagimi nga EULEX-i

0
Simmons ka thënë ndër të tjerash se EULEX-i ka synuar të dënojë sa më shumë ish-krerë të UÇK-së, në mënyrë që të largohen nga...
vjen-reagimi-i-eulex-it-pas-raportimit-te-simmons:-perpjekje-per-te-diskredituar-misionin

Vjen reagimi i EULEX-it pas raportimit të Simmons: Përpjekje për të diskredituar misionin

0
EULEX thekson se deklaratat e Simmons i shohin si një përpjekje tjetër për të diskredituar misionin nga ata që janë të interesuar të minojnë...
bmw-ja-pret-rritje-te-fitimeve-per-vitin-2021

BMW-ja pret rritje të fitimeve për vitin 2021

0
Prodhuesi gjerman i veturave, BMW, pret rritje të konsiderueshme të fitimeve në vitin 2021, pasi vlerëson se do të ketë përformancë të mirë në...
luana-vjollca-i-ben-dhuraten-e-vecante-leonora-jakupit

Luana Vjollca i bën dhuratën e veçantë Leonora Jakupit

0
Këngëtarja e dashur Leonora Jakupi, sot u befasua nga këngëtarja dhe moderatorja Luana Vjollca. Vjollca, i dërgoj një çantë dhe kapele bukuroshes kosovare, shkruan Gazeta...