Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum kanë rënë ndjeshëm

144
cmimet-e-bitcoin-dhe-ethereum-kane-rene-ndjeshem

Pas disa ditësh relativisht të qëndrueshme, vlera e Bitcoin, Ethereum dhe kriptovalutave të tjera tani ka rënë përsëri.

Tregu i kriptovalutave ishte stabilizuar për një kohë të shkurtër pas javësh të turbullta.

Vlera e Bitcoin, Ethereum dhe kriptovalutave të tjera tani ka rënë përsëri. Vlera e Bitcoin ka rënë nga e mërkura deri të enjten në 33.000 dollarë amerikanë. Bitcoin ra me 6.88 për qind brenda 24 orësh.

Ethereum, monedha e dytë më e madhe e kripto, po shkon edhe më poshtë. Sipas Coindesk vlera e Ethereum ra në 8.49 për qind në 2.181 dollarë amerikanë. Dogecoin regjistroi një rënie prej 9.05 për qind. XRP është poshtë 7.4 për qind dhe Cardano me 5.2 për qind në 24 orë .

Shkaktari i nivelit të ulët mund të jetë një propozim i BE që u bë i njohur të mërkurën.

Bashkimi Evropian dëshiron të marrë masa kundër pastrimit të parave në të ardhmen dhe të krijojë më shumë transparencë në lidhje me kriptovalutave.

Analistët presin që çmimet e kriptovalutave të rriten gjatë ditëve në vijim. /Njeshi/

The post Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum kanë rënë ndjeshëm appeared first on Njeshi.