Zbulohet se Ramos refuzoi ofertat e Arsenalit dhe Man Cityt para transferimit te PSG

174
zbulohet-se-ramos-refuzoi-ofertat-e-arsenalit-dhe-man-cityt-para-transferimit-te-psg

Sergio Ramos thuhet se refuzoi ofertat nga klubet angleze, Manchester City dhe Arsenal për të nënshkruar për francezët e Paris Saint-Germain.

Qendërmbrojtësi nënshkroi një kontratë dy-vjeçare me ekipin francez pasi u largua nga Real Madridi këtë verë.

Ylli i Spanjës kishte dëgjuar disa oferta ndërsa spekulimet mbi lëvizjen e tij të ardhshme qarkulluan për disa muaj, por ai ishte i bindur se projekti i PSG-së ishte ai që ai nuk mund ta refuzonte.

Pse Ramos refuzoi Arsenalin?

Topçinjtë ishin një klub që shpresonte të merrte mbrojtësin fitues të Kupës së Botës përpara sezonit të ardhshëm.

Klubi nga veriu i Londrës i ofroi atij një kontratë që do të zgjaste për dy vjet dhe me vlerë 17 milionë euro në sezon, por kur u rrethua nga oferta, Ramos refuzoi mundësinë sepse Arsenali nuk do të luajë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri.

Pse refuzoi Man Cityn?

Kampioni i Ligës Premier, City gjithashtu i ofroi Ramosit një marrëveshje dyvjeçare të vlefshme deri në vitin 2023.

Pas Cityt, mbrojtësi do të vazhdonte të luante në MLS për tre vjet me New York City, të cilët janë në pronësi të të njëjtit grup që udhëheq me anglezët.

Ndërsa oferta e Cityt ishte gjithashtu tërheqëse për Ramos, ai e ktheu kokën nga PSG.

Ramos po fitonte 12 milionë euro në sezon në Madrid, por klubi donte që ai të merrte një ulje page në ofertën e tyre për të zgjatur qëndrimin e tij.

Kampioni i pesëfishtë në La Liga mori kohë për të shqyrtuar propozimin, por në kohën kur ai vendosi të pranonte, Real Madridi i tha atij që oferta kishte skaduar.

Disa ditë pas largimit të tij, PSG bëri thirrje për të filluar negociatat dhe Ramos u bind nga projekti.

The post Zbulohet se Ramos refuzoi ofertat e Arsenalit dhe Man Cityt para transferimit te PSG appeared first on RahovecNET.