Mërgim Mavraj bie një kategori më poshtë, nënshkruan me këtë skuadër

155
mergim-mavraj-bie-nje-kategori-me-poshte,-nenshkruan-me-kete-skuader

Mërgim Mavraj ka braktisur Greuther Furthin pas disa vitesh të kaluara atje. Mbrojtësi kosovar do të luaj në ligën e tretë gjermane, te Turgucu Munchen.

Mërgimi është një lojtar me përvojë dhe cilësitë e tij do na ndihmojnë. Ai është një mbrojtës pozicional, është i fortë në lojën në ajër dhe bën një hapje të mirë të lojës.

 

 

Mërgimi gjithashtu ka një personalitet të fortë dhe për këtë arsye do të luajë një rol të rëndësishëm në ekipin tonë”, tha drejtori sportiv i Turgucu Munchen, Roman Plesche.

Vetë mbrojtësi ka deklaruar: “Në këtë klub vë re shumë gjëra që kanë dalluar dhe kanë formuar karrierën time. Mund të zgjidhja ndonjë rrugë më të lehtë, por nuk më pëlqen t’i bie shkurt, ashtu sikurse edhe Turgucu Munchen nuk i pëlqen të gjejë rrugën e lehtë. Do punojmë së bashku si komunitet për të arritur te sukses”

The post Mërgim Mavraj bie një kategori më poshtë, nënshkruan me këtë skuadër appeared first on RahovecNET.