Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 9, 2021

arrestohen-tre-zyrtare,-zihen-ne-flagrance-duke-marre-ryshfet-per-patente-shofere

Arrestohen tre zyrtarë, zihen në flagrancë duke marrë ryshfet për patentë-shoferë

0
Edhe tre persona janë arrestuar në flagrancë në lidhje me keqpërdorimet dhe marrjen e patentë-shoferëve përmes ryshfetit. Në një komunikatë për media policia ka bërë...
aktakuze-ndaj-asamblistit-te-listes-serbe,-nuk-i-deklaroi-13-toka-ne-pronesi-te-tij

Aktakuzë ndaj asamblistit të Listës Serbe, nuk i deklaroi 13 toka në pronësi të...

0
Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj asamblistit të  Listës Serbe (LS) në Komunën e Ranillugut, Nebojsha Gjorgjeviq, duke e akuzuar atë për...
“anglia-e-meritoi-te-jete-ne-finale”

“Anglia e meritoi të jetë në finale”

0
Roberto Mancini beson se Anglia e ka merituar të jetë në finale derisa ka thënë se Leonardo Spinazzola ka qenë mbrojtësi më i mirë...
“shqetesohem-per-italine-–-pas-referimit-skandaloz-ne-ndeshjen-angli-danimarke”

“Shqetësohem për Italinë – pas referimit skandaloz në ndeshjen Angli-Danimarkë”

0
Fabrizio Ravanelli ka thënë se ai ka vetëm një frikë për Italinë në ndeshjen finale kundër Anglisë në Euro 2020. “Shqetësohem sepse tavolina duket...
kurti-takon-kryeshefin-ekzekutiv-te-komitetit-amerikano-hebraik

Kurti takon kryeshefin ekzekutiv të Komitetit Amerikano-Hebraik

0
Në komunikatën e qeverisë u tha se ata bashkë diskutuan mbi mundësitë e bashkëpunimit të komunitetit shqiptar dhe hebraik në botë, e sidomos në...
leshon-“bajrakun”-lista-guxo-ne-prishtine,-mbyllet-krejtesisht-zyra

Lëshon “bajrakun” Lista Guxo në Prishtinë, mbyllet krejtësisht zyra

0
Gjithçka që ka mbetur, është vetëm logoja. Asgjë tjetër, nuk ekziston nga Lista Guxo në zyrën që dikur ishte selia qendrore e ish partisë së...
vv-kundershton-reagimin-e-amerikaneve-per-shkarkimin-e-bordit-te-rtk-se:-ne-votojme-sipas-bindjeve-tona

VV kundërshton reagimin e amerikanëve për shkarkimin e bordit të RTK-së: Ne votojmë sipas...

0
Ambasada amerikane reagoi duke thënë se shkarkimet duhet të jenë të bazuara në dëshmi transparente, dhe se shkarkimet e njëanshme e me ngut i...
kurti-ne-greqi-takon-ambasadorin-amerikan,-flasin-per-nje-varg-temash

Kurti në Greqi takon ambasadorin amerikan, flasin për një varg temash

0
Kjo u bë e ditur në një komunikatë për media nga zyra e kryeministrit, shkruan Rahovec.net. “Rëndësia e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Greqisë për stabilitetin...
​veturat-e-reja-do-te-kene-kufizues-te-shpejtesise

​Veturat e reja do të kenë kufizues të shpejtësisë

0
Sistemi duhet të përdorë të dhëna të pozicionimit GPS, teknologji të leximit të shenjave të trafikut si dhe raporte të gjendjes së rrugës. Është një...
“me-loqken-tem”,-anita-pozon-krahe-ramushit

“Me loqken tem”, Anita pozon krahë Ramushit

0
Çifti i njohur kanë ndarë një imazh së bashku. Anita dhe Ramush Haradinaj, kanë pozuar pranë njëri-tjetrit. Ishte bashkëshortja e ish-kryeministrit e cila ka postuar foton...