Angli – Danimarkë, formacionet zyrtare

173
angli-–-danimarke,-formacionet-zyrtare
Sonte kompletohet finalja e Kampionatit Europian.

Në “Wembley” të Londrës zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Euro 2020.

Anglia dhe Danimarka do të përballën në mes vete për të zbuluar kundërshtarin e Italisë në finalen e madhe.

Këto janë formacionet zyrtare:

Anglia: Pickford, Shaw, Maguire, Stones, Walker, Phillips, Rice, Saka, Mount, Sterling & Kane.

Danimarka: Schmeichel, Larsen, Christensen, Kjaer, Vestergaard, Maehle, Højbjerg, Delaney, Braithwaite, Damsgaard & Dolberg.

The post Angli – Danimarkë, formacionet zyrtare appeared first on RahovecNET.