Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 8, 2021

imami-nga-mitrovica:-kur-e-lexova-shkrimin-per-kadri-veselin-une-kajta

Imami nga Mitrovica: Kur e lexova shkrimin për Kadri Veselin une kajta

0
Shumë qytetarë nga të gjitha viset e Kosovës, po shkojnë në shtëpinë e Veselit në lagjen Bair të Mitrovicës, për ta ngushëlluar familjen për...
zeka-e-quan-“bin-laden”-deputetin-e-vv-se:-shoku-jem-nuk-guxon-me-qele-gojen-prej-tij

Zeka e quan “Bin Laden” deputetin e VV-së: Shoku jem nuk guxon me qelë...

0
Zeka ka përdorur fjalor mjaft të rëndë ndaj deputetit Visar Korenica, në emisionin e debatit të kanalit 10. “Ai mbrapa ia shanë shokun e burgut...
kdi:-bordet-–-te-lidhura-direkt-me-politiken!?-(video)

KDI: Bordet – të lidhura direkt me politikën!? (Video)

0
Spahiu: Në KEK, KOSTT dhe Infrakos ka emërime politike Në lidhje me përbërjen e bordeve të ndërmarrjeve publike, Instituti Demokratik i Kosovës, publikoi të gjeturat...
oecd:-covid-19-mbylli-22-milione-vende-pune

OECD: Covid-19 mbylli 22 milionë vende pune

0
  Rreth 22 milionë vende pune janë mbyllur në ekonomitë e zhvilluara për shkak të pandemisë Covid-19, deklaroi Organizata për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ekonomik (OECD). Në...
trajkoviq:-gruaja-e-ivanoviqit-po-e-mbron-vuciqin-nga-hetimi-per-kete-vrasje

Trajkoviq: Gruaja e Ivanoviqit po e mbron Vuçiqin nga hetimi për këtë vrasje

0
Politikanja serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq deklaroi se roli i Milena Popoviq, gruas së ve të politikanit të vrarë nga Kosova, Oliver Ivanoviq, është...
nje-gazetar-turk-sulmohet-jashte-shtepise-se-tij-ne-berlin

Një gazetar turk sulmohet jashtë shtëpisë së tij në Berlin

0
Gazetari turk, Erk Acarer, tha të enjten se është sulmuar jashtë shtëpisë së tij në Berlin të Gjermanisë. Ai tha se sulmuesit i thanë...
kush-do-ta-fitoje-“topin-e-arte”-–-kandidatet-nga-jorginho-te-mount,-messi-e-martinez

Kush do ta fitojë “Topin e Artë” – kandidatët nga Jorginho te Mount, Messi...

0
Kjo e këtij viti mund të jetë një nga garat më interesante për “Topin e Artë” ndër vite. Me çmimin që në vitin 2020 u...
uefa-nis-hetim-ndaj-anglise-pas-fitores-ndaj-danimarkes

UEFA nis hetim ndaj Anglisë pas fitores ndaj Danimarkës

0
Pas fitores së Anglisë kundër Danimarkës 2:1, UEFA ka hapur hetim ndaj Kombëtares së Anglisë, pas përdorimit të laserëve nga fansat në drejtim të...
ish-gjyqtari-simmons-raporton-te-henen-per-skandalet-dhe-keqperdorimet-ne-eulex

Ish-gjyqtari Simmons raporton të hënën për skandalet dhe keqpërdorimet në EULEX

0
Këtë lajm e ka bërë të ditur Kuvendi i Kosovës. “Takim i përbashkët i Komisionit për Legjislacion me z. Malcolm Simmons, ish- kryetar i Asamblesë...
osmani-i-drejtohet-shba-ve:-serbia-po-i-nderon-kriminelet-e-saj-te-luftes,-po-e-mohon-drejtesine

Osmani i drejtohet SHBA-ve: Serbia po i nderon kriminelët e saj të luftës, po...

0
Këto komente ajo i ka bërë duke iu përgjigjur kërkesës së zëdhënësit të Departamentit të Shtetit Amerikan, Ned Price drejtuar Serbisë për zbardhjen e...