Volkswagen zbulon Golf R të ri

3579
volkswagen-zbulon-golf-r-te-ri

Një vëllim i madh i hapësirës së bagazhit (nga 611 në 1,642 litra), hapja automatike e derës së pestë dhe hapësira më e madhe e këmbëve për pasagjerët e sediljeve të pasme, bëjnë që Golf i ri të jetë shumë më i dashur për adhuruesit e Volkswagen.

Ajo që qëndron pas shkronjës R është e njëjtë si në rastin e Golfit standard të gjeneratës së tetë më të fuqishme, kështu që Golf R mundësohet nga motori i famshëm 2.0 me katër cilindra turbo benzinë ​​që në edicionin e tij të fundit ofron 320 kuaj/fuqi dhe 420 Nm çift rrotullues maksimal në të dy boshtet (4Motion).

Me versionin më të gjatë dhe më praktik, ai fitoi pak më shumë peshë.

Golf R i ri shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë, e arrin për 4.9 sekonda.

Shpejtësia maksimale në këtë rast është 250 km/orë.

Fillimi i shitjeve është njoftuar për në mes të gushtit dhe çmimi bazë në Gjermani pritet të jetë pak më shumë se 50,000 euro. /Njeshi/

The post Volkswagen zbulon Golf R të ri appeared first on Njeshi.