Komentatori turk bëhet hit, e ngatërron Chiesan me Inzaghin

183
komentatori-turk-behet-hit,-e-ngaterron-chiesan-me-inzaghin

Një komentator turk është duke e bërë xhiron e botës me komentimin e tij në ndeshjen Itali – Spanjë

Në fakt, tek goli i Federico Chiesas, i cili i kaloi përkohësisht “Azzurrët” në epërsi, komentatori turk i televizionit TRT, Levent Özçelik, në vend se ta përmendte Chiesan, dëgjohet duke e ngatërruar emrin dhe duke thënë disa herë “Inzaghi”.

Siç dihet, më pas Spanja barazoi me Alvaro Moratan dhe loja shkoi në vazhdime.

E në penallti triumfuan italianët me rezultat 4:2.

Për më tepër, mund ta shihni videon e mëposhtme, pas së cilës vështirë se mund të përmbaheni pa buzëqeshur.

 

The post Komentatori turk bëhet hit, e ngatërron Chiesan me Inzaghin appeared first on RahovecNET.