Krasniqi uron amerikanët në ditën e pavarësisë: Ta ruajmë dhe ta forcojmë miqësinë e shenjtë

141
krasniqi-uron-amerikanet-ne-diten-e-pavaresise:-ta-ruajme-dhe-ta-forcojme-miqesine-e-shenjte

Përmes një fotografie i shoqëruar me Presidentin e SHBA-së, Joe Biden, kryetari i ri i PDK-së Memli Krasniqi ka shkruar në faqen e tij në facebook se liria dhe pavarësia e Kosovës janë pashmangshëm të lidhura me SHBA-të dhe Kosova i është mirënjohëse pafundësisht mbështetjes amerikane në rrugëtimin e vet të shtetndërtimit, njofton Klan Kosova.

“Lindja dhe ngritja e kombit të madh amerikan i ka dhënë dhe i jep botës gjithmonë siguri e mirëqenie dhe ka mishëruar vlerat më të mëdha njerëzore si liria e demokracia. Liria dhe pavarësia e Kosovës janë pashmangshëm të lidhura me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kosova i është mirënjohëse pafundësisht mbështetjes amerikane në rrugëtimin e vet të shtetndërtimit. Ta ruajmë dhe forcojmë këtë miqësi të shenjtë. Gëzuar 4 korrikun!”, ka thënë Krasniqi.