Thursday, February 9, 2023
Ballina AUTO & TECH FIAT prezantoi dy modele që janë frymëzuar nga lundrimi

FIAT prezantoi dy modele që janë frymëzuar nga lundrimi

151
fiat-prezantoi-dy-modele-qe-jane-frymezuar-nga-lundrimi

Pas emrit Yachting Collector’s Edition janë modelet 500C dhe 500X të FIAT, të cilat duhet të shoqërohen me verën, detin dhe lundrimin me ngjyrën e trupit të tyre dhe disa detaje.

Me një botim të ri special të frymëzuar nga deti dhe lundrimi, crossover i FIAT 500X, ndër të tjera, mori një çati të butë të palosshme që funksionon në mënyrë elektrike që u ofron udhëtarëve më shumë ajër dhe qiell të hapur në krahasim me opsionin e ofruar nga një çati panoramike prej xhami, dhe në Torino theksoj që trupi i makinës me një çati të butë nuk ka humbur në forcën strukturore.

Pjesa e jashtme e makinës, njihet nga ngjyra blu e trupit që u përdor gjithashtu në rrotat speciale të aliazhit 18 inç.

Alumini i krehur u zgjodh për shtëpitë e pasqyrave dhe dorezat e dyerve, dhe përveç shiritave të fildishtë që shtrihen nën vijën e xhamit, ka shenja të pashmangshme të edicionit special gjersa ka gjetur vendin e saj në kabinën e ndritshme.

Sipas një recete të ngjashme, u bë një model më i vogël 500C Yachting, i cili është montuar në rrota aliazh me dy ngjyra 16 inç dhe është pikturuar në një hije blu pak më të ndryshme, dhe është interesante që 500 kopjet e para do të shiten në Itali , Franca, Gjermania, Zvicra dhe Spanja. Ato gjithashtu duhet të mbajnë shenjat e vendit në të cilin janë dorëzuar. /Njeshi/

The post FIAT prezantoi dy modele që janë frymëzuar nga lundrimi appeared first on Njeshi.