Më i miri i Italisë në “Euro 2020” do të mungojë gjatë pas lëndimit kundër Belgjikës

172
me-i-miri-i-italise-ne-“euro-2020”-do-te-mungoje-gjate-pas-lendimit-kunder-belgjikes

Leonardo Spinazzola la fushën e blertë i dëmtuar dhe do të mungojë për një kohë të gjatë, pasi mediat në Itali kanë zbuluar se ka këputur tendinën e akilit.

Një dëmtim i tillë do e lërë jashtë fushave mbrojtësin e majtë për një periudhë nga katër deri në gjashtë muaj.

Një lajm i keq për trajnerin Roberto Mancini dhe Romën, pasi Spinazzola ishte një nga më të mirët në këtë Evropian.

Ai u dëmtua në fitoren 2-1 të Italisë ndaj Belgjikës.

Në gjysmëfinale, Italia do të ketë punë me Spanjën, sfidë që do të zhvillohet me 6 korrik.

The post Më i miri i Italisë në “Euro 2020” do të mungojë gjatë pas lëndimit kundër Belgjikës appeared first on RahovecNET.