Reeker: SHBA-të mbështesin Lajçakun në dialogun Kosovë-Serbi

206
reeker:-shba-te-mbeshtesin-lajcakun-ne-dialogun-kosove-serbi

Para mediave, Reeker tha se Palmer dhe Lajçak kanë koordinuar bashkë aktivitetet në kuadër të procesit të dialogut, shkruan Rahovec.net.

Në këtë kontekst, ai përmendi takimet që ata zhvilluan bashkë në Kosovë e Serbi.

“Ne kemi inkurajuar Kosovën dhe Serbinë që të vazhdojnë negociatat me seriozitet dhe urgjencë dhe ne i mirëpresim bisedimet e nivelit të lartë”, tha Reeker. /Rahovec.net/