PSG këshillohet ta lë Mbappen në bankë gjatë gjithë vitit pas refuzimit për kontratë të re

159
psg-keshillohet-ta-le-mbappen-ne-banke-gjate-gjithe-vitit-pas-refuzimit-per-kontrate-te-re

Paris Saint-Germain është këshilluar të vendosë Kylian Mbappe “gjatë gjithë vitit” në bankën rezervë nëse ai refuzon të nënshkruajë një kontratë të re, me ish-reprezentuesin e Francës, Eric Di Meco, që kërkon nga gjigantët e Ligue 1 të mos përkulen ndaj presionit të lojtarëve.

Ylli francez 22-vjeçar ende nuk ka vendosur për një qëndrim të zgjatur në Parc des Princes, pavarësisht se ka hyrë në 12 muajt e fundit të marrëveshjes së tij aktuale.

Kështu, thashethemet e transferimit janë të ndezura, me Mbappen e vetëdijshëm për qëndrimin dhe tërheqjen e tij në lojën globale, por PSG mburret me muskujt financiarë që do t’i lejonte ata të luanin me top të fortë dhe të linin një aset të çmuar të kalbet në bankën rezervë.

Di Meco shpreson të shohë atë qëndrim nga klubi nëse Mbappe përpiqet të detyrojë një largim.

“Problemi në këtë histori është se duke e lënë të shkojë në vitin e fundit të kontratës së tij, ai është ai që mban letrat”, ka thënë fillimisht Di Meco për RMC Sport.

“Ajo që mund të bësh kur je si PSG dhe je i fuqishëm është të thuash: ‘Ju nuk doni të vazhdoni me ne? Epo ju mund të qëndroni në stol gjatë gjithë vitit”.

“Parisi ka mjetet për ta bërë atë. Dhe duke bërë këtë, ju u tregoni lojtarëve që arrijnë se nuk mund të drejtojnë shfaqjen”, përfundoi francezi.

The post PSG këshillohet ta lë Mbappen në bankë gjatë gjithë vitit pas refuzimit për kontratë të re appeared first on RahovecNET.