Kurti e Gërvalla takohen me Lajçakun në Forumin e Prespës

178
kurti-e-gervalla-takohen-me-lajcakun-ne-forumin-e-prespes

Kurti ka udhëtuar drejt Ohrit për të marrë pjesë në ditën e dytë të Konferencës së Parë Ndërkombëtare të “Forumin të Prespës për Dialog”, njofton Klan Kosova.

Në këtë forum marrin pjesë edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ajo e Serbisë Ana Bërnabiq, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev dhe Zoran Tegeltija nga Bosnja e Hercegovina.