Tuesday, January 31, 2023
Ballina SPORT Formacionet zyrtare, Belgjikë – Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e...

Formacionet zyrtare, Belgjikë – Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e parë

279
formacionet-zyrtare,-belgjike-–-itali:-de-buyne-dhe-chiesa-nga-minuta-e-pare

Belgët vijnë në këtë ndeshje pas fitores ndaj Portugalisë, ndërsa Italia ia arriti të mposht Austrinë.

Të dy skuadrat kanë zhvilluar futboll të mirë deri tani, ndërsa përveç ndeshjeve të eliminimit direkt, kanë fituar edhe tri ndeshjet e grupit.

Trajneri Roberto Martinez ka arritur ta rikuperojë Kevin de Bruynen, ndërsa Eden Hazard nuk ia ka dal.

Në anën tjetër Federico Chiesa e ka zënë vendin e Domenico Berardit, ndërsa edhe Ciorgio Chiellini, kthehet të luajë nga minuta e parë.

Te Belgjika në sulm është Romelu Lukaku, ndërsa te Italia do të jetë Ciro Imobile.

Belgjika: Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, T.Hazard; De Bruyne, Lukaku, Doku.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.

The post Formacionet zyrtare, Belgjikë – Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e parë appeared first on RahovecNET.