Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 2, 2021

historianet-e-decanit-i-reagojne-keshilltarit-te-presidentes:-lehte-te-kritikohet-kushtetuesja-per-interesa-politike

Historianët e Deçanit i reagojnë këshilltarit të presidentes: Lehtë të kritikohet Kushtetuesja për interesa...

0
Në një komunikatë për medie, historianët e Deçanit kanë kërkuar nga presidentja Osmani dhe kabienti i saj që të reagojnë për aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese...
engel-vlereson-hapjen-e-ambasades-se-kosoves-ne-jerusalem,-kritikon-vuciqin-per-hezitimin

Engel vlerëson hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, kritikon Vuçiqin për hezitimin

0
Engel u shpreh kritik ndaj hezitimit të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, për të njëjtën çështje. “Izraeli kishte të drejtë që njohu Kosovën dhe jam i...
edhe-kurti-do-t’i-nenshtrohet-kontrollit-te-pasurise

Edhe Kurti do t’i nënshtrohet kontrollit të pasurisë

0
Agjencia Kundër Korrupsion (AKK) sot ka hedhë shortin për kontrollin e plotë të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik. Në mesin e tyre është edhe...
policia-vazhdon-te-denoje-shoferet-qe-nuk-po-respektojne-rregullat-e-komunikacionit

Policia vazhdon të dënojë shoferët që nuk po respektojnë rregullat e komunikacionit

0
Policia e Kosovës është duke vazhduar me shqiptimin e gjobave për shoferët që nuk po respektojnë rregullat e komunikacionit, e tash e disa ditë...
kpm-ja-pezullon-luan-latifin,-i-dyshuar-per-ryshfet

KPM-ja pezullon Luan Latifin, i dyshuar për ryshfet

0
Kryeshefi i Këshillit të Pavarur për Media (KPM), Luan Latifi, është pezulluar nga detyra e tij në këtë Këshill , pasi u arrestua të...
formacionet-zyrtare,-belgjike-–-itali:-de-buyne-dhe-chiesa-nga-minuta-e-pare

Formacionet zyrtare, Belgjikë – Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e parë

0
Belgjika dhe Italia janë gati për ndeshjen çerekfinale të Euro 2020. Belgët vijnë në këtë ndeshje pas fitores ndaj Portugalisë, ndërsa Italia ia arriti të...
cfare-po-ndodhe:-karton-i-kuq-ne-ndeshjen-zvicra-vs-spanja

Çfarë po ndodhë: Karton i kuq në ndeshjen Zvicra vs Spanja

0
Zvicra ka mbetur me një lojtar më pak në fushë në ndeshjen kundër Spanjës. Pak minuta pasi Xherdan Shaqiri realizojë për 1-1, Remo Freuler i...
cooper:-tahiri-dhe-stefanoviq-erdhen-nervoz-ne-dialog,-edhe-me-nervoz-thaci-dhe-daciq

Cooper: Tahiri dhe Stefanoviq erdhën nervoz në dialog, edhe më nervoz Thaçi dhe Daçiq

0
Ai nga pozita e kryenegociatorit ka thënë se i ka parë të dyja palët të kenë qenë nervoz. “Që në takimin e parë që patën...
pdk:-gjykata-kushtetuese-konfirmoi-te-drejten-tone,-presidentja-osmani-ta-emeroje-perfaqesuesin-e-dyte-te-pdk-se-ne-kqz

PDK: Gjykata Kushtetuese konfirmoi të drejtën tonë, Presidentja Osmani ta emërojë përfaqësuesin e dytë...

0
Hedhja poshtë e kërkesës së Presidentes Osmani për gjoja interpretim nga Gjykata Kushtetuese, në një çështje që ishte plotësisht ligjore dhe kushtetuese, flet për...
pdk-ja-jep-detaje-per-konventen-e-neserme

PDK-ja jep detaje për konventën e nesërme

0
Përmes një komunikate për media, PDK ka bërë të ditur se konventa ndahet në dy pjesë. “Konventa e dhjetë e Partisë Demokratike të Kosovës për...