Nga sot mërgata nuk paguan për policën kufitare

393
nga-sot-mergata-nuk-paguan-per-policen-kufitare

Prej sot, mërgata nuk ka nevojë të paguajë për policën kufitare, kështu ka njoftuar ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati.

Me marrëveshjen e arritur, me BQK dhe BKS, Qeveria mbulon çmimin e reduktuar për 35%. Sipas ministrit, nëse llogariten edhe kursimet e tarifave bankare, me këtë marrëveshje do të kursehen mbi 3 milionë euro.

Tutje, përmes një postimi në “Facebook”, Murati ka thënë se do të angazhohen edhe për një zgjidhje permanente të këtij problem dhe beson që kjo zgjidhje do të vie shumë shpejt./21Media

The post Nga sot mërgata nuk paguan për policën kufitare appeared first on .