Wednesday, March 22, 2023

Arkivat Përditshëm July 1, 2021

gjendet-ne-ferizaj-e-mitura-qe-u-zhduk-ne-prizren

Gjendet në Ferizaj e mitura që u zhduk në Prizren

0
Më datën 17 qershor 2021, prindi i një vajze të mitur kishte informuar policinë në Prizren se vajza e tij, e lindur në vitin...
ngritet-aktakuze-kunder-tete-personave-per-shperlarje-parash-dhe-keqperdorim-te-detyres-zyrtare

Ngritet aktakuzë kundër tetë personave për shpërlarje parash dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare

0
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Special, kundër të pandehurve me inicialet R.B., H.B.,...
“me-dhemb-qe-s’do-te-luaj-kunder-spanjes,-duam-te-vazhdojme-te-shkruajme-historine”

“Më dhemb që s’do të luaj kundër Spanjës, duam të vazhdojmë të shkruajmë historinë”

0
Spanja dhe Zvicra luhet nesër në 18:00 në Shën Petersburg, do të jetë çerekfinalja e parë në “Euro 2020”. Në këtë ndeshje do të mungojë...
panik-te-barca,-laliga-e-“zhduk”-leo-messin-nga-skuadra-e-barcelones!

Panik te Barça, LaLiga e “zhduk” Leo Messin nga skuadra e Barcelonës!

0
Lionel Messi është lojtari i lirë pa klub edhe zyrtarisht, pasi marrëveshja e tij me Barcelonën skadoi në mesnatën e 30 qershorit. Jorge Messin, babai...
deputeti-i-pdk-se:-ne-30-vjet-s’ka-pasur-nepotizem-me-shume-se-ne-100-diteshin-e-kurtit

Deputeti i PDK-së: Në 30 vjet s’ka pasur nepotizëm më shumë se në 100...

0
Shala ka thënë se në 30 vjet nuk ka pasur nepotizëm më shumë se në 100 ditëshin e Kurtit “Statistikisht për 100 ditë, merrni analizoni...
uran-ismaili:-kandidatet-tjere-jane-te-deleguar,-une-nuk-i-pergjigjem-askujt-per-prishtinen

Uran Ismaili: Kandidatët tjerë janë të deleguar, unë nuk i përgjigjem askujt për Prishtinën

0
“Prishtina është bërë qytet i automjeteve, jo i qytetarëve. Prishtina është bërë qytet i betonit, ndërtimit e mbindërtimeve, jo i hapësirave të gjelbërta.”, ka...
artan-krasniqi-tregon-arsyet-pse-nuk-do-te-kandidoje-per-kryetar-te-vushtrrise

Artan Krasniqi tregon arsyet pse nuk do të kandidojë për kryetar të Vushtrrisë

0
Krasniqi thotë se përkundër përkrahjes së madhe për kandidimin e tij, pati edhe reagime brenda Vetëvendosjes në Vushtrri, pasi sipas tij, ata nuk donin...
gervalla-per-marreveshjen-e-uashingtonit:-s’ka-vlere-nese-eshte-nenshkruar-per-t’u-mos-respektuar

Gërvalla për Marrëveshjen e Uashingtonit: S’ka vlerë nëse është nënshkruar për t’u mos respektuar

0
“Sot nuk u bisedua se kush çfarë duhet të respektojë. Marrëveshjet nëse lidhen për të mos u respektuar nuk kanë vlerë”, ka thënë ajo...
vetura-elektrike-airo-pastron-ajrin-e-ndotur-gjate-ngasjes

Vetura elektrike Airo pastron ajrin e ndotur gjatë ngasjes

0
Nuk ishte shumë kohë më parë kur veturat elektrike konsideroheshin si një mrekulli teknologjike dhe sot gjithnjë e më shumë njerëz po i blejnë...
mint-synon-luftimin-e-korrupsionit-ne-sektoret-e-duhanit,-naftes-dhe-metrologjise

MINT synon luftimin e korrupsionit në sektorët e duhanit, naftës dhe metrologjisë

0
Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari ka paralajmëruar se ka për synim luftimin e korrupsionit në sektorët e duhanit, naftës dhe...