Monday, March 20, 2023
Ballina 2021 July

Arkiva Mujore July 2021

menyra-si-mund-te-pengohen-hakeret-qe-mundohen-te-vjedhin-te-dhenat-nga-telefoni

Mënyra si mund të pengohen hakerët që mundohen të vjedhin të dhënat nga telefoni

0
Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria digjitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...
nazim-gagica-kandidat-i-aak-se-per-kryetar-te-gjilanit

Nazim Gagica kandidat i AAK-së për kryetar të Gjilanit

0
Tashmë kandidatura e Gagicës është zyrtarizuar sot nga AAK, ku mori pjesë i pari i kësaj partie, Ramush Haradinaj. Gjatë fjalimit të tij, Haradinaj foli...
“mu-kujtua-pak-ana-1”,-fansat-nuk-e-pelqejne-kengen-e-re-te-taynas:-sikur-ke-dale-nga-perputhen…

“Mu kujtua pak Ana 1”, fansat nuk e pëlqejnë këngën e re të Taynas:...

0
Para pak ditësh në media u përfol se reperja do të publikojë dy këngë të reja, një bashkëpunim me Azet që do të mbajë...
operohet-rashford

Operohet Rashford

0
Sulmuesi anglez, Marcus Rashford do t’i nënshtrohet një operacioni, ka njoftuar klubi i tij, Manchester United. Ai ka pësuar një dëmtim në shpatull dhe do...
shtohen-ankesat-per-shkelje-disiplinore-te-prokuroreve-(video)

Shtohen ankesat për shkelje disiplinore të prokurorëve (Video)

0
Hoxha-Zhuja: Trend i rritjes së numrit të ankesave dhe kërkesave për fillimin e procedurave disiplinore Në gjashtë mujorin e parë të vitit 2021 është rritur...
zjarret-perfshijne-edhe-kukesin,-flaket-rrethojne-banesat-ne-shikaj

Zjarret përfshijnë edhe Kukësin, flakët rrethojnë banesat në Shikaj

0
Sot një i tillë ka rënë në Kukës, në lokalitetin e quajtur Kodra e Shikajve, pikërisht në fshatin Shikaj. Sipas banoreve zjarri dyshohet të ketë...
ja-cfare-bejne-miloti-e-edona-kur-kane-per-te-kenduar-ne-dasma

Ja çfarë bëjnë Miloti e Edona kur kanë për të kënduar në dasma

0
Sezona e dasmave po vazhdon. Pas një peridhe të gjatë të pauzës këngëtarët po i shijojnë koncertet e dasmat, shkruan Gazeta Press. Edhe Edona e Milot...
ja-sa-vlen-nje-medalje-e-arte-ne-lojerat-olimpike

Ja sa vlen një medalje e artë në Lojërat Olimpike

0
Kur ne kemi qenë të vegjël kemi menduar gjithmonë se medaljet e arta në Lojërat Olimpike ishin të krijuara tërësisht nga ari, mirëpo e...
volkswagen-prezanton-veturen-e-re-taigo

Volkswagen prezanton veturën e re Taigo

0
Kompania gjermane Volkswagen gjatë vitit të kaluar ka pasuruar gamën e saj të gjerë në tregun e Amerikës së Jugut, duke prezantuar SUV-Coupe modelin...
hoqi-taksen-per-bllokat-nga-serbia,-haradinaj-e-quan-“mashtrues”-kurtin:-ne-dialog-po-shet-patriotizem

Hoqi taksën për bllokat nga Serbia, Haradinaj e quan “mashtrues” Kurtin: Në dialog po...

0
Ai me anë të një komunikate për media këtij vendimi i është referuar si “mashtrimi vazhdon”, shkruan Rahovec.net. Madje sipas tij, Kurti po shet leksione...