Super tifozit zviceran i sigurohet bileta për në St. Petersburg

219
super-tifozit-zviceran-i-sigurohet-bileta-per-ne-st.-petersburg

Tifozi zviceran Luca Loutenbach u bë i famshëm, me festimin e tij të çmendur, kur Zvicra barazoi rezultatin me Francën në minutën e 90-të, në ndeshjen e 1/8 së finales të Euro 2020.

Në mediume ishte paraqitur dallimi në sjelljen e Lucas brenda pak sekondave.

Fillimisht pamja e tij kur rezultati ishte 3:2, e më pas kur u barazua rezultati me golin e Mario Gavranoviqit, ndërsa Luca shihej në foto duke bërtitur dhe pa fanellë.

Zvicra e eliminoi kampionen e botës Francën pas penalltive në 1/8 e finales.

“Nuk e di se si më ndodhi. Besoj se më shkruan të gjithë që më njohin”, thotë 28-vjeçari për Blick. “Pati shumë reagime. Unë jam thjeshtë një tifoz normal, me rëndësi është kualifikimi i Zvicrës në çerekfinale”.

Foton e Lucas e shpërndau në Twitter edhe kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan.

Luca tash po mendon për ndeshjen çerekfinale kundër Spanjës që do të luhet në St. Petersburg të Rusisë.

Ai e mori fatin në duart e veta.

Shkroi në Twitter duke i kërkuar FlySwiss biletë për në St. Petersburg.

“Hej FlySwiss sa retweet duhet që të më dërgoni në St. Petersburg të premten?” – ka shkruar Luca në Twitter.

Kompania ajrore më pas kontaktoi Lucan direkt.

“I dashur Luca, na kontaktoni direkt, më pas do të realizojmë ëndrrën tuaj”, ishte përgjigja e kompanisë.

The post Super tifozit zviceran i sigurohet bileta për në St. Petersburg appeared first on RahovecNET.