Peci flet për raportimet: Tregon a ka përçarje mes VV-së dhe Listës Guxo

147
peci-flet-per-raportimet:-tregon-a-ka-percarje-mes-vv-se-dhe-listes-guxo

Peci u pyet se a është e vërtetë se ka përçarje në mes të këtij koalicioni.

“Të gjitha këto janë të pavërteta. Përgjigja më e mirë për këto është adresimi i Kurtit në Këshillin e VV’së dhe tha se do të vazhdojmë partneritetin me Listën Guxo”, është shprehur Peci në emisionin DPT te Fidani në T7.

“Ky është argumentim se nuk ka plasaritje mes koalicionit e as në mes të kryeministrit dhe presidentes”.

“Do të vazhdojmë me një bashkëpunim të ngushtë sic e kemi pasur deri tash”, shtoi Peci.