​100 ditë qeverisje, LDK e quan mashtruese Qeverinë Kurti

387
​100-dite-qeverisje,-ldk-e-quan-mashtruese-qeverine-kurti

Në një konferencë për medie, zyrtarët e LDK-së nga departamentet partiake listuan të gjitha dështimet që sipas tyre e kanë përcjellur Qeverinë Kurti në 100 ditët e para.

Nënkryetarja e LDK-së, Shqipe Mjekiqi tha se Qeveria dështoi edhe më dialogun Kosovë-Serbi dhe se kryeministri Kurti theu gjitha kauzat e tij në takimin e parë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Kritika u adresuan edhe për menaxhimin me pandeminë Covid 19, sipas Izet Sadikut nga LDK mungesa e vaksinimit rrezikon një valë të re me Covid.

Ndërsa, Shkëmb Manaj tha se qeverinë Kurti në 100 ditët e para e ka përvjellur vetëm nepotizmi dhe punësimet familjare. /Rahovec.net/