Friday, March 24, 2023

Arkivat Përditshëm June 30, 2021

murati-premton-pako-te-re-te-rimekembjes:-kontributi-i-saj-do-te-jete-1.1-miliarde-euro

Murati premton pako të re të rimëkëmbjes: Kontributi i saj do të jetë 1.1...

0
Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati sot premtiu pako të rimëkëmbjes prej 1.1 miliardë eurove. Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, ku po...
kurti:-pakoja-e-re-parasheh-kontribut-ne-ekonomi-ne-vlere-1.1-miliard-euro

Kurti: Pakoja e re parasheh kontribut në ekonomi në vlerë 1.1 miliard euro

0
  Kryeminsitri i Kosovë, Albin Kurti në mbledhjen e Qeverisë për 100 ditët e para të tha  se në këtë periudhë kohore janë përmbushur premtimet...
aksioni-i-policise-ne-ministrine-e-bujqesise,

Aksioni i Policisë në Ministrinë e Bujqësisë,

0
Shtatë zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë janë prangosur sot, në vazhdimësinë e aksionit “Subvencioni 2021”. Zyrtarët...
u-godit-nga-vetura-duke-kaluar-zebrat,-policia-jep-detaje-per-aksidentin

U godit nga vetura duke kaluar zebrat, Policia jep detaje për aksidentin

0
Një veturë ka goditur një këmbësor deri sa ky i fundit ishte duke kaluar zebrat në afërsi të QKUK-së. Policia e Kosovës ka bërë të...
gare-e-nxehte-per-“kepucen-e-arte”,-ronaldo-favorit

Garë e nxehtë për “Këpucën e Artë”, Ronaldo favorit

0
Ylli portugez prin deri tash në listën e realizatorëve me 5 gola, i ndjekur nga Benzema, Schick e Forsberg, të cilët i kanë realizuar...
besedin-do-te-mungoje-se-paku-6-muaj

Besedin do të mungojë së paku 6 muaj

0
Artem Besedin ka pësuar një lëndim të rëndë. Në sfidën ndërmjet Suedisë dhe Ukrainës, ndeshja shkoi në vazhdime dhe rezultati ishte baras. Mirëpo, ishte mbrojtësi i...
mpj-se-shpejti-emeron-ambasadoret-e-rinj,-nuk-dihen-ende-emrat

MPJ së shpejti emëron ambasadorët e rinj, nuk dihen ende emrat

0
Në mungesë të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla e cila gjendet në vizitë zyrtare jashtë vendit, zëvendësja e saj,...
cka-po-kerkon-ministri-liburn-aliu-ne-panama?

Çka po kërkon ministri Liburn Aliu në Panama?

0
Madje, Aliu ka bërë kilometra të tëra për të shkuar në Panamanë e largët, bashkë me deputetin e Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci, shkruan Rahovec.net. Se Aliu...
aircar-vetura-e-pare-fluturuese,-leviz-me-190-kilometra-ne-ore-dhe-mund-te-ngritet-deri-ne-dymije-metra

AirCar vetura e parë fluturuese, lëviz me 190 kilometra në orë dhe mund të...

0
Prototipi i veturës fluturuese AirCar, i pajisur me motor të BMW-së me benzinë, ka kryer fluturimin e parë 35-minutësh në dy aeroportet sllovake –...
kurti-flet-serish-kunder-marreveshjes-se-uashingtonit:-s’mund-te-behemi-sikurse-s’ka-ndodhur-14-shkurti

Kurti flet sërish kundër Marrëveshjes së Uashingtonit: S’mund të bëhemi sikurse s’ka ndodhur 14...

0
Kur është pyetur nga gazetarët pas mbledhjes së qeverisë, Kryeministri ka thënë se qëndrimet e qeverisë për Ujmanin janë të njëjta, dhe analizat e...