Deputetja e PDK-së: Do të habitesha nëse Donika Gërvalla nuk bën ndonjë skandal

340
deputetja-e-pdk-se:-do-te-habitesha-nese-donika-gervalla-nuk-ben-ndonje-skandal

E për një gjë të tillë ajo ka marrë kritika të shumta.

Por për deputeten e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshin, një gjë e tillë nuk është befasuese për të.

Musliu-Shoshi ka deklaruar se gabimet të tilla për Gërvallen janë bërë rutinë.

“Donika vazhdon të bëjë skandal në vazhdimësi për mu është shumë befasi nëse Donika e bënë një prononcim diku në ndonjë organizatë ndërkombëtare apo në ndonjë takim që është i hapur për publikun që ne si deputetet mund ta shohim apo e bënë një postim dhe nuk bënë ndonjë skandal. Pra tash kjo më është përditshmëri për Donikën”, ka thënë Musliu-Shoshi për Infokus.

Ndryshe, më të marrë kritikat, Gërvalla ka ndryshuar, ministrja e jashtme e Kosovës, largoi postimin me gabime dhe publikoi sërish të njëjtin pa flamujt e OKB-së.