Monday, March 20, 2023

Arkivat Përditshëm June 29, 2021

haradinaj:-kurti-eshte-mashtrues,-u-kthye-ne-dialog-pa-takse-e-pa-reciprocitet

Haradinaj: Kurti është mashtrues, u kthye në dialog pa taksë e pa reciprocitet

0
Ai po ashtu tha që Aleanca do të garojë në të gjitha komunat e Kosovës, ku deri më tash janë zyrtar 15 kandidatë. “Ju siguroj...
gervalla:-me-luksemburgun-synojme-thellimin-e-bashkepunimit-bilateral-ne-shume-sfera

Gërvalla: Me Luksemburgun synojmë thellimin e bashkëpunimit bilateral në shumë sfera

0
Siç bën të ditur MPJ, gjatë takimit që Gërvalla pati me ministrin për Bashkëpunim për Zhvillim dhe Çështje Humanitare, Franz Fayot, ministrja Gërvalla shprehu...
gjobitet-qytetari-nga-fushe-kosova-qe-parkoi-veturen-ne-trotuar

Gjobitet qytetari nga Fushë Kosova që parkoi veturën në trotuar

0
Policia e Kosovës ka vazhduar me gjobat për shkelësit e rregullave të trafikut. Gjobë mori edhe një qytetar nga Fushë Kosova i cili parkoi veturën...
u-ankua-per-temperaturat-e-larta-dhe-pluhurin,-arrestohet-i-riu

U ankua për temperaturat e larta dhe pluhurin, arrestohet i riu

0
Policia e Kuvajtit arrestoi një shtetas egjiptian, pasi postoi disa video në TikTok ku ankohej për temperaturat e larta dhe stuhitë e pluhurit. Kuvajti është...
zhbllokohet-rezultati,-realizon-sterling

Zhbllokohet rezultati, realizon Sterling

0
Raheem Sterling ka shënuar golin e avantazhit ndaj Gjermanisë. Anglia më në fund ka arritur të shënojë gol në sfidën ndaj Gjermanisë. Pas disa tentimeve të...
vazhdon-spektakli-ne-“wembley”,-pickford-e-shpeton-angline

Vazhdon spektakli në “Wembley”, Pickford e shpëton Anglinë

0
Ndeshja mes Anglisë dhe Gjermanisë që po zhvillohet në Londër, në Wembley, vazhdon të jetë 0-0. Si në pjesën e parë, edhe në atë të...
lansohet-programi-i-granteve-bashkefinancuese

Lansohet programi i granteve bashkëfinancuese

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) lansoi sot programin e granteve të përputhshme, i cili synon të përmirësojë aftësinë konkurruese të bizneseve kosovare,...
deputetja-e-pdk-se:-do-te-habitesha-nese-donika-gervalla-nuk-ben-ndonje-skandal

Deputetja e PDK-së: Do të habitesha nëse Donika Gërvalla nuk bën ndonjë skandal

0
E për një gjë të tillë ajo ka marrë kritika të shumta. Por për deputeten e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshin, një gjë e...
jetesa-e-dyshimte-e-duat-haradinajt,-nuk-i-ndryshojne-shifrat-ne-banke

Jetesa e dyshimtë e Duat Haradinajt, nuk i ndryshojnë shifrat në bankë

0
Dy shtëpi, veturë, para të gatshme, pagë e dhurata me bollëk ka deklaruara ai në Agjencinë Kundër Korrupsionit, shkruan Rahovec.net. Haradinaj, i cili synon postin...
vlera-e-facebookut-arrin-shifer-rekorde,-mbi-nje-trilion-dollare

Vlera e Facebookut arrin shifër rekorde, mbi një trilion dollarë

0
Një gjykatë federale në Shtetet e Bashkuara i hodhi poshtë dy padi kundër rrjetit social, Facebook, duke ndikuar që vlera e tij të arrijë...