Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm June 28, 2021

kurti-dhe-von-cramon-flasin-per-“dialogun-e-ri”-ndermjet-kosoves-dhe-serbise

Kurti dhe Von Cramon flasin për “dialogun e ri” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

0
Takimi nisi me bisedën për rëndësinë e transicionit në energji të pastër dhe për mbrojtjen e lumenjve. Von Cramon tha se e çmon angazhimin...
profili-i-memli-krasniqit-–-njeriut-që-po-synon-ta-merr-përsipër-fatin-e-pdk-së-në-momentin-më-kritik-të-saj

Profili i Memli Krasniqit – njeriut që po synon ta merr përsipër fatin e...

0
Tash e disa muaj, PDK po përballet me mungesën e dy ish udhëheqësve të saj dhe të UÇK-së, Kadri Veselit e Hashim Thaçit, të...
avokati-besnik-berisha-perjashtohet-nga-gjykimi-per-vrasjen-e-agonis-tetajt

Avokati Besnik Berisha përjashtohet nga gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt

0
Avokati Besnik Berisha është përjashtuar nga gjykimi në rastin ku Shaban Gogaj po akuzohet për vrasjen e tani të ndjerit, Agonis Tetaj.   Vendimin për përjashtimin...
ish-ushtari-i-uck-se-u-gjet-i-varur-ne-litar-ne-nje-mal-te-skenderajt

Ish-ushtari i UÇK-së u gjet i varur në litar në një mal të Skënderajt

0
Mëngjesin e sotëm u raportua për gjetjen e një trupi të pajetë në një mal të Skënderajt. Burime të gazetës “Jepi zë”, brenda policisë, kanë...
spanja-barazon-rezultatin-me-kroacine,-shenon-sarabia

Spanja barazon rezultatin me Kroacinë, shënon Sarabia

0
Spanja ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Kroacisë në të tetën e finales në Kampionatin Evropian. Ishte Pablo Sarabia i cili barazoi rezultatin në minutën...
gabim-i-tmerrshem-i-portierit,-kroacia-ne-epersi

Gabim i tmerrshëm i portierit, Kroacia në epërsi

0
Kroacia ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Spanjës. Ishte minuta e 20-të kur nga një top i kthyer mbrapa, Unai Simon nuk arrin ta...
memli-krasniqi-ia-sheh-hajrin-kriptovalutave,-i-grumbullohen-330-mije-euro

Memli Krasniqi ia sheh hajrin kriptovalutave, i grumbullohen 330 mijë euro

0
Vlera e këtyre kriptovalutave është llogaritur sipas datës 28 qershor 2021. Përveç kësaj, Krasniqi ndër vite u ka kushtuar kujdes edhe biblotekës personale e cila...
pasuria-e-ministrit-te-mbrojtjes:-perfitoi-mijera-euro-nga-shkeputja-e-kontrates-me-forcat-e-armatosura-te-norvegjise

Pasuria e ministrit të Mbrojtjes: Përfitoi mijëra euro nga shkëputja e kontratës me Forcat...

0
Ministri Mehaj po ashtu ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi 204 metra katrorë në vlerë prej 500 mijë euro dhe një banesë...
po-behet-baba-per-here-te-dyte,-por-nuk-do-ta-besoni-sa-vjecar-eshte-milot-rashica

Po behet baba për herë të dytë, por nuk do ta besoni sa vjeçar...

0
Futbollisti i njohur shqiptar sot feston ditëlindjen e tij. Në shumë urimet e pranuara nga familjarët, miqtë, shoqëria e shume dashamirë nuk mungoj as urimi...
bora-zemani-ben-debat-te-‘ashper’-me-djalin-ne-dyqan

Bora Zemani bën debat të ‘ashpër’ me djalin në dyqan

0
Prezantuesja e Përputhen, Bora Zemani është bëre njëra nder femrat me të përcjellura në rrjete sociale. E kjo fal angazhimit të saj të madh ne...