Tuesday, March 28, 2023

Arkivat Përditshëm June 27, 2021

nje-muaj-paraburgim-per-pese-pjestare-te-njesise-speciale,-te-dyshuar-per-ushtrim-dhune-gjate-detyres-zyrtare

Një muaj paraburgim për pesë pjestarë të Njësisë Speciale, të dyshuar për ushtrim dhune...

0
Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj pesë të pandehurve S.H., A.P., V.K. dhe F.K. dhe A.K. nën dyshimin...
gruaja-plagoset-nga-bashkeshorti-ne-vushtrri

Gruaja plagoset nga bashkëshorti në Vushtrri

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Komunën e Vushtrrisë. Viktima femër ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që e njëjta ishte plagosur me armë...
euro-2020:-belgjika-e-rrezon-portugaline-nga-froni-evropian-dhe-kalon-ne-cerekfinale-me-fitore-dramatike

Euro 2020: Belgjika e rrëzon Portugalinë nga froni evropian dhe kalon në çerekfinale më...

0
Belgjika e ka rrëzuar kampionen e tanishme evropiane, Portugalinë, nga Euro 2020, me një fitore me fund dramatik të dielën në Sevillë, duke e...
reagon-de-ligt-pas-kartonit-te-kuq-qe-i-kushtoi-holandes-me-eliminim-nga-euro-2020

Reagon De Ligt pas kartonit të kuq që i kushtoi Holandës me eliminim nga...

0
Matthijs de Ligt e ka marrë përgjegjësinë për largimin e hershëm të Holandës nga Euro 2020, duke e pranuar se përjashtimi i tij nga...
totaj:-haskuka-ne-menyre-flagrante-e-keqperdori-besimin-e-qytetareve,-do-ta-fitoj-bindshem-prizrenin

Totaj: Haskuka në mënyrë flagrante e keqpërdori besimin e qytetareve, do ta fitoj bindshëm...

0
Totaj është duke rikandiduar pas gati një fitore të arritur në Prizren në vitin 2017. E këtë herë, ai në një intervistë për Rahovec.net...
atk-inkason-60-milione-euro-me-shume-se-vitin-e-kaluar

ATK inkason 60 milionë euro më shumë se vitin e kaluar

0
  Vendimi i fundit i Qeverisë së Kosovës për lehtësimin e masave anti-Covid që lejon edhe mbajtjen e dasmave dhe ahengjeve, pritet të ndikojë në...
presidentja-e-ke-se-i-shkruan-kurtit,-thote-pak-fjale-per-liberalizimin-e-vizave

Presidentja e KE-së i shkruan Kurtit, thotë pak fjalë për liberalizimin e vizave

0
Në emër të Bashkimit Evropian, von der Leyen ia ka ritheksuar Kurti urimet më të përzemërta për emërimin kryeministër i Kosovës, siç edhe ia...
tejkaloi-ne-vije-te-plote,-konfiskim-te-patente-shoferit-dhe-gjobe-150-euro-shoferin-ne-gjakove

Tejkaloi në vijë të plotë, konfiskim të patentë-shoferit dhe gjobë 150 euro shoferin në...

0
Policia e Kosovës ka dënuar me 150 euro gjobë dhe me konfiskim të patentë shoferit, një qytetar i cili kishte bërë tejkalim në vijë...
mbi-50-aksidente-brenda-dites-se-djeshme,-shqiptohen-1-mije-e-256-tiketa-trafiku

Mbi 50 aksidente brenda ditës së djeshme, shqiptohen 1 mijë e 256 tiketa trafiku

0
Një aksident me fatalitet u shkaktua gjatë ditës së djeshme. “Autostrada Ibrahim Rugova, KM 47 Duhel- Malishevë, 26.06.2021 – 15:35. Është arrestuar vozitësi mashkull kosovar,...
holanda-–-cekia,-formacionet-zyrtare

Holanda – Çekia, formacionet zyrtare

0
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Holanda – Çekia e vlefshme për “EURO 2020”. HOLANDA – ÇEKIA, 18:00 Formacionet zyrtare: The post Holanda – Çekia, formacionet zyrtare...