Pjesa e parë: Austria po e ndal Italinë

155
pjesa-e-pare:-austria-po-e-ndal-italine

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Italisë dhe Austrisë, e vlefshme për të tetën e finales në Kampionatin Evropian.

Rezultati pas pjesës së parë ishte ai i fillimit, 0:0.

Italia pati dominim total të ndeshjes dhe pati disa raste ideale shënimi, por u mungoi konkretizimi.

Immobile e goditi shtyllën me një goditje të jashtëzakonshme nga distanca, por ishte i pafat.

Kujtojmë se fituesi i këtij takimi përballet në çerekfinale me fituesin e takimit Belgjikë-Portugali.

The post Pjesa e parë: Austria po e ndal Italinë appeared first on RahovecNET.