Nga 16 të fundit, çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalja – super kompjuteri i parashikon të gjitha në Euro 2020

188
nga-16-te-fundit,-cerekfinalet,-gjysmefinalet-dhe-finalja-–-super-kompjuteri-i-parashikon-te-gjitha-ne-euro-2020

Një Super kompjuter ka parashikuar që Anglia do të kalojë në finalen e Euro 2020, por do të humbasë në Wembley nga kampionët e Botës, Franca më 11 korrik.

Ekipi i Gareth Southgate arriti në fazën e eliminimit direkt si lider i Grupit D, duke shfaqur një formë jo edhe aq të qëndrueshme.

Të mërkurën në mbrëmje Tre Luanët do të kenë parë nga afër Grupin F, duke e ditur se ata do të luanin me njërin nga ekipet e ‘Grupit të Vdekjes’ (Franca, Gjermania, Portugalia).

Përfundimisht ishte Gjermania ajo që përfundoi pas kryesuesve të tabelës Francës, dhe kjo do të thotë se ata do të takohen të martën në mbrëmje në Wembley.

Sipas super kompjuterit të bettingexpert.com, Anglia në të vërtetë do ta fiojë atë sfidë dhe do të zërë vendin e saj në çerekfinale, dhe më pas do të shkojë deri në finale.

1/8 e finales së Euro 2020:

Itali vs Austri – Italia

Belgjika vs Portugalia – Belgjika

Francë vs Zvicër – Franca

Kroacia vs Spanja – Spanja

Suedi vs Ukrainë – Suedia

Angli vs Gjermani – Anglia

Holanda vs Republika Çeke – Holanda

Uells vs Danimarkë – Danimarka

Denmark players celebrate going through after an emotional couple of weeks. Image: PA Images

Çerekfinalet:

Itali vs Belgjikë – Italia

Francë vs Spanjë – Franca

Suedia vs Anglia – Anglia

Holanda vs Danimarka – Holanda

Gjysmëfinalet:

Italia vs Franca – Franca

Anglia vs Holanda – Anglia

Më 11 korrik, atëherë edhe kur zhvillohet finalja, i bije që sipas parashikimit, Les Blues të shpallen edhe kampion të Evropës. /Telegrafi/

The world champions are set to add the European crown, as the France team did in 2000. Image: PA Images

The post Nga 16 të fundit, çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalja – super kompjuteri i parashikon të gjitha në Euro 2020 appeared first on RahovecNET.