Formacionet e mundshme: Itali – Austri

138
formacionet-e-mundshme:-itali-–-austri

Italia dhe Austria do të përballen sonte nga ora 21:00.

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Austrisë do të ballafaqohen sonte nga ora 21:00 në kuadër të fazës 1/16 të Kampionatit Evropian.

Italia arriti deri në këtë fazë pasi e mbylli Grupin A në vendin e parë me rekord perfekt, nëntë pikë të grumbulluara, shtatë gola të shënuar edhe asnjë të pësuar.

Në anën tjetër Austria ishte pjesë e grupit C, ku arriti të përfundojë në vendin e dytë me gjashtë pikë.

Italia po kalon në një formë fantastike ndeshjet e fundit dhe llogaritet favorit në këtë ndeshje, ndërsa austriakët kanë befasuar me paraqitjet e tyre deri tani dhe synojnë ti befasojnë edhe ‘Azzurët’ sonte.

Kjo ndeshje zhvillohet në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Formacioni i mundshëm i Italisë:

Donnarumma; Di Lorenzo, Acerbi, Bonucci, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Immobile, Insigne

Formacioni i mundshëm i Austrisë:

Bachmann; Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba; Laimer, Grillitsch, X. Schlager; Sabitzer, Baumgartner; Arnautovic

The post Formacionet e mundshme: Itali – Austri appeared first on RahovecNET.