Monday, March 20, 2023

Arkivat Përditshëm June 26, 2021

lamborghini-qe-do-te-jete-rivali-pare-i-rimac-nevera

Lamborghini që do të jetë rivali parë i Rimac Nevera

0
Duhet pranuar ose jo, C_Two ose Rimac Nevera është e vetmja veturë hipersport elektrike aktualisht në treg, dhe në të gjitha llogaritë, dërgesat më...
i-vodhi-250-euro-nga-nje-dyqan,-kapet-nga-policia-31-vjecari-ne-prizren

I vodhi 250 euro nga një dyqan, kapet nga policia 31-vjeçari në Prizren

0
Një person është dërguar në mbajtje për 48 orë nga Policia e Kosovës në Prizren nën dyshimin se i ka vjedhur 250 euro në...
shoferi-qe-vdiq-ne-aksidentin-e-autostrades-ishte-ndale-ne-shiritin-emergjent-kur-e-goditi-kombi

Shoferi që vdiq në aksidentin e autostradës ishte ndalë në shiritin emergjent kur e...

0
Trupi i pajetë nga aksidenti tragjik në autostradën “Ibrahim Rugova” që ndodhi këtë të shtunën është larguar dhe tanimë policia për bën këqyrjen e...
pjesa-e-pare:-austria-po-e-ndal-italine

Pjesa e parë: Austria po e ndal Italinë

0
Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Italisë dhe Austrisë, e vlefshme për të tetën e finales në Kampionatin Evropian. Rezultati pas pjesës së...
itali-–-austri,-formacionet-zyrtare

Itali – Austri, formacionet zyrtare

0
Gjithçka gati për ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Kampionatin Evropian mes Italisë dhe Austrisë. Me fitore sonte, Italia mund të bëjë historinë...
miftaraj:-vullnetin-qe-e-kishte-ne-opozite,-lvv-nuk-po-e-ka-ne-pushtet

Miftaraj: Vullnetin që e kishte në opozitë, LVV nuk po e ka në pushtet

0
Miftaraj vlerëson se Lëvizja Vetëvendosje ka ndryshuar nga koha sa ishte në opozitë e tani në pushtet. “Si Institut i Kosovës për Drejtësi kemi thënë...
lekaj:-kurti-duhej-te-ishte-informuar-i-pari-me-raportin-amerikan-per-ujmanin

Lekaj: Kurti duhej të ishte informuar i pari me raportin amerikan për Ujmanin

0
Megjithatë, kryeministri i vendit pohoi se qëndrojnë prapa çdo deklarate për liqenin e Ujmanit dhe se dialogu mes Kosovës e Serbisë do të ketë...
kurti:-macron-me-pyeti-se-cka-eshte-e-gatshme-t’i-jap-kosova-serbise-ne-kembim-te-njohjes

Kurti: Macron më pyeti se çka është e gatshme t’i jap Kosova-Serbisë në këmbim...

0
Në intervistë, kryeministri Kurti ka theksuar se prioriteti i tij diplomatik është të fitojë njohje nga Serbia, diçka që Beogradi vazhdimisht e ka refuzuar. Në...
vuciq:-kurti-nuk-e-kupton-realitetin,-mendon-se-bota-ka-lindur-kur-ai-ka-fituar-zgjedhjet

Vuçiq: Kurti nuk e kupton realitetin, mendon se bota ka lindur kur ai ka...

0
Ky i fundit sot për mediat serbe ka përmendur sjelljen e Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke thënë se ai po...
papunesia-arrin-ne-44%,-bspk-kerkon-rritjen-e-pages-minimale

Papunësia arrin në 44%, BSPK kërkon rritjen e pagës minimale

0
  Shkalla e papunësisë në vend është rritur në mbi 40 përqind. Kjo rritje ka ndodhur edhe si pasojë e krizës së shkaktuar nga pandemia...