Busquets – Lojtari i ndeshjes Sllovaki – Spanjë

184
busquets-–-lojtari-i-ndeshjes-sllovaki-–-spanje

Spanja ka shënuar fitore të thellë ndaj Sllovakisë.

Spanja triumfoi me rezultat 0 – 5 dhe u kualifikua në raundin tjetër, si pozitë e dytë në grupin E.

Çmimin e më të mirit në këtë ndeshje, UEFA e ka dhuruar te mesfushori Sergio Busquets që mahniti me paraqitjen.

Spanjolli ndaloi disa aksione të sllovakëve, derisa ndihmoi edhe në kundërsulme.

Spanja në raundin tjetër do të përballet me Kroacinë.

The post Busquets – Lojtari i ndeshjes Sllovaki – Spanjë appeared first on RahovecNET.