Monday, March 20, 2023

Arkivat Përditshëm June 24, 2021

luiza-hasani-maturantja-me-e-bukur-e-vitit-2021

Luiza Hasani maturantja më e bukur e vitit 2021

0
Industria e muzikës në vend, njeh edhe një vajzë të talentuar, të bukur dhe me performancë të mahnitshme, që quhet Luiza. Në secilen dalje publike,...
genta-cana-del-me-bikine-ne-emision-televiziv

Genta Cana del me bikine në emision televiziv

0
Dikur ishte “Miss përcjellësja e parë” në “Miss Universe” dhe menjëherë më pas u bë pjesë e televizionit. Genta Cana prej vitesh është në botën...
audi-prezanton-modelin-rs3

Audi prezanton modelin RS3

0
Një gjeneratë e re e modelit RS3 të Audi është në rrugë e sipër dhe pamja u zbulua falë imazheve që “rrjedhën” në Gjermani. Audi...
grenell-e-pyet-ramen-per-mini-schengenin,-keshtu-ia-kthen-ai

Grenell e pyet Ramën për Mini-Schengenin, kështu ia kthen ai

0
Grenell, e ka pyetur drejtpërsëdrejti Ramën për nismën e marrë nga Ballkani Perëndimor, për të ashtuquajturën “mini-Shengeni”, por edhe për vendimin e DASH për...
e-konfirmon-vlora-citaku:-nuk-do-te-garoj-per-kryetare-te-pdk-se

E konfirmon Vlora Çitaku: Nuk do të garoj për kryetare të PDK-së

0
Lajmin e dha vetë Çitaku në Rubikon të Klan Kosovës ku tha se vendimi për të mos kandiduar për kryetare të PDK-së vjen si...
kek-se-shpejti-edhe-me-impiante-per-trajtimin-e-te-gjitha-ujerave-ne-tc-b-(video)

KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha ujërave në TC-B...

0
Bucolli: Me këtë projekt arrihen standarde evropiane mjedisore Në zonën tokësore të Termocentralit B, Korporata Energjetik e Kosovës do të ndërtoj 5 impiante për trajtimin...
shqetesuese:-vdekjet-ne-vendin-e-punes!-(video)

Shqetësuese: Vdekjet në vendin e punës! (Video)

0
Serri: Informaliteti në punë rreth 30 për qind, numri i vdekjeve shumë i lartë.-Kastrati: Po angazhohemi për rritjen e sigurisë në punë.-Murtezaj: ATK do...
prokuroria-del-me-njoftim-per-vrasjen-e-rende-ne-gjilan

Prokuroria del me njoftim për vrasjen e rëndë në Gjilan

0
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se gjatë ditës së sotme, rreth orës 13:30, në një kafiteri në Gjilan, në...
gjykata-merr-vendim-per-mesuesin-nga-drenasi-qe-ia-permiresonte-notat-djalit-te-tij-sipas-deshires

Gjykata merr vendim për mësuesin nga Drenasi që ia përmirësonte notat djalit të tij...

0
Pasi e ka pranuar fajësinë për keqpërdorim të pozitës zyrtare, i akuzuari Fehmi Ramaj është dënuar me 1,500 euro gjobë nga Gjykata Themelore në...
ne-top-10-golashenuesit-e-“euro-2020”-edhe-nje-shqiptar,-ronaldo-favorit-per-“kepucen-e-arte”

Në top 10 golashënuesit e “EURO 2020” edhe një shqiptar, Ronaldo favorit për “Këpucën...

0
EURO 2020 ka mbyllur fazën e parë, ndeshjet e grupeve, dhe Cristiano Ronaldo është shënuesi më i mirë deri më tani, me 5 gola. Portugezi...