Mbyllet pjesa e parë baras ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë

187
mbyllet-pjesa-e-pare-baras-ndermjet-kroacise-dhe-skocise

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë.

Skocezët ishin të motivuar për këtë takim, por eksperienca e kroatëve doli në pah në pjesën e parë.

Kroatët arritën të dalin në epërsi përmes futbollistit Nicola Vlasic i cili shënoi gol në min 17′ pas një asistimi nga Ivan Perisic.

Ndërkohë skocezët me patën rastet e tyre, por që nuk arritën të ishin të saktë në fazën e sulmit.

Mirëpo, ata arritën të barazojnë rezultatin në min 42′ përmes Callum McGregor.

Rezultati i pjesës së parë, Kroacia 1-1 Skocia.

The post Mbyllet pjesa e parë baras ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë appeared first on RahovecNET.