Vrasja e 20 vjeçares në Greqi, bashkëshorti mohohet nga familja, vendoset kush merr kujdesin për foshnjën

123
vrasja-e-20-vjecares-ne-greqi,-bashkeshorti-mohohet-nga-familja,-vendoset-kush-merr-kujdesin-per-foshnjen

Një gjykatës do të vendosë së shpejti se cilët do të kujdesen për beben e Caroline Crouch, e cila kishte shkruar detaje për martesën e hidhur në ditarin e saj, pak para vrasjes makabre nga bashkëshorti.

33 vjeçari Babis Anagnostopoulos, ka pranuar vrasjen e 20-vjeçares Caroline gjatë një episodi të nervozuar tërbimi, ndërsa më pas inskenoi një grabitje, pas e shoqja kishte kërcënuar të divorcohej dhe të merrte me vete bijën e çiftit Lydia.

Deri së fundmi për Lydia ishte kujdesur babai i saj, dersia ai pranoi të mërkurën vrasjen e gruas së tij dhe të qenit të familjes.

Gjykatësi do të vendosë tashmë nëse për fëmijën do të kujdesen prindërit e gruas së vdekur.

Vëllai i vogël i pilotit thotë se ai ka simpati për prindërit e Caroline, Susan e David.

Edhe vëllai i Babis jeton në Alonissos, ishulli i mrekullueshëm ku Caroline kishte kaluar shumicën e jetës së saj, pasi prindërit e saj ishin vendosur në Greqi nga Britania.

Një miku i tij tha për mediat: “Ai është në gjendje të shokuar. Ka simpati për Susan e David. Nuk do të ketë të bëjë me vëllanë.”

Akuzat makabre të Babis raportohet se kanë pasur një efekt shkatërrimtar në familjen e tij, që janë të respektuar në profesionet e tyre: babai është një arkitekt kurse nëna mësuese.

Hiraklia Thoedorou, mikeshë e nënës së Carolines së shkretë, Filipina, tha për mediat greke: “Nëse sheh prindërit e tij, ata janë si shenjtorë, shumë të edukuar. Nuk e di si e përballojnë ata këtë. U kishin dhënë gjithçka djemve Babis e Fotis.”

Këta të fundit janë kujdesur për Lydia, vajzën 11-muajshe të Caroline që prej 11 majit, por tashmë një prokuror është caktuar për të vendosur se kujt duhet t’i jepet kujdestaria e fëmijës.

Anagnostopoulos, i cili kishte vendosur beben pranë nënës së saj pasi e kishte vrarë, tha me anë të avokatit të tij se “shqetësimi i tij është Lydia,” dhe mirëqenia e prindërve.

Dy familjet duket se janë në marrëveshje për të ardhmen e vajzës së vogël dhe se prindërit e Babis të rrisin më shumë Lydia.

David, babai i Carolines së ndjerë ka probleme shëndetësore dhe prej vitesh nuk del nga shtëpia.

Avokati i bashkëshortit vrasës Alexandros Papioannides, insiston se vrasja e Caroline nuk ishte e paramenduar.