Imran Bunjaku rikthehet pas gjashtë viteve te Grasshoppers

201
imran-bunjaku-rikthehet-pas-gjashte-viteve-te-grasshoppers

Imran Bunjaku është rikthyer përsëri në klubin e fëmijërisë, Grasshoppers.

Gjiganti zviceran ka bërë rikthimin në elitë, derisa me vete ka marrë edhe mesfushorin gjilanas, Imran Bunjakun.

28-vjeçari ishte larguar nga GC në verën e vitit 2015 dhe që nga ajo kohë ishte pjesë e klubit zviceran Schaffhausen në Challange League.

Bunjaku në fakt në janar arriti marrëveshje me Grasshopperin për t’iu bashkuar si transferim i lirë, por nuk shkoi gjithçka siç ishte planifikuar.

GC nuk arritën ta largonin një futbollist dhe Bunjaku mbeti nga janari deri në qershor pa u regjistruar si lojtar i gjigantit zviceran, edhe pse vazhdimisht ka stërvitur me ta.

Tanimë Bunjaku është zyrtarizuar si përforcim i ri i klubit dhe ka nisur fazën përgatitore me pjesën tjetër të skuadrës.

Mesfushori defensivë kësisoj do të jetë një ndihmesë e madhe për klubin zviceran në Superligë.

Kujtojmë që gjilanasi më parë ka luajtur për grupmoshat e Shqipërisë, derisa ishte i ftuar edhe nga Përfaqësuesja e Kosovës nga viti 2014 deri më 2016.

Te GC përveç Bunjakut aktivizohen edhe futbollistët tjerë shqiptarë si Ermir Lenjani dhe Shkëlqim Demhasaj.

The post Imran Bunjaku rikthehet pas gjashtë viteve te Grasshoppers appeared first on RahovecNET.