Austria kalon në epërsi kundër Ukrainës

184
austria-kalon-ne-epersi-kunder-ukraines

Ka filluar ndeshja, Ukraina – Austria, e vlefshme për “EURO 2020”.

UKRAINA – AUSTRIA, 0:1

21′ GOOL: Christoph Baumgartner kalon në epërsi kundër Ukrainës.

18′ Christoph Baumgartner (Austri) është dëmtuar dhe gjyqtari ndalon lojën në mënyrë që ai të marrë trajtim mjekësor.

15′ Marko Arnautovic (Austri) gjuan nga jashtë zonës, por përpjekja e tij është e bllokuar.

1′ Fillon ndeshja.

17:50 Shumë tifozë nga Ukrainë të pranishëm në stadiumin “Arena Naționala” në Bukuresht.

The post Austria kalon në epërsi kundër Ukrainës appeared first on RahovecNET.