Shaqiri i kënaqur me fitoren, por i zhgënjyer me golin e pranuar

217
shaqiri-i-kenaqur-me-fitoren,-por-i-zhgenjyer-me-golin-e-pranuar

Xherdan Shaqiri shënoi dy gola në portën e Turqisë në fitoren prej 3 – 1.

Pas ndeshjes, Shaqiri u shpreh se ishte ndarë i kënaqur me dy golat dhe fitoren, por ishte i zhgënjyer me golin që skuadra e tij kishin pranuar.

Sidomos i pari ishte me teknikë shumë të mirë dhe jam shumë i lumtur dhe i kënaqur që ndihmova skuadrën me dy golat dhe që reaguam pas humbjes ndaj Italisë. Jam i kënaqur me paraqitjen e skuadrës dhe sigurisht i kënaqur me dy golat e mi”.

”Mendoj se luajtëm të bashkuar dhe ishte për mrekulli ndaj kësaj skuadre dhe nëse luan mirë, do të krijosh shumë shanse ndaj kësaj skuadre. Jam i kënaqur me fitoren në fund”.

”Sigurisht jam i zhgënjyer me golin që pranuam, mund të them se nuk jam i lumtur dhe skuadra tjetër ishte e mirë dhe mund të shënonte në çdo kohë, pra mund të shënonim edhe një ose dy gola më shumë, por në fund ishte e rëndësishme të fitonim ndeshjen dhe këtë e arritëm”, deklaroi ai/

The post Shaqiri i kënaqur me fitoren, por i zhgënjyer me golin e pranuar appeared first on RahovecNET.