Kapen afro një kilogram marihuanë në Prishtinë, arrestohen dy persona

154
kapen-afro-nje-kilogram-marihuane-ne-prishtine,-arrestohen-dy-persona

“Rr. Ferid Curri, Prishtinë (NN) 19.06.2021-17:10.  Janë arrestuar dy të dyshuarit meshkuj kosovar pasi ëë gjatë kontrollit në trup dhe në automjetin e tyre u janë gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e  llojit marihuanë në peshë të përgjithshme 953.9 gram dhe 610€ kesh para ndërsa gjatë kontrollit në banesën e njërit të dyshuar janë sekuestruar 3665 €. 

Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, thuhet nga PK-ja.